Prowadzenie KPiR Warszawa– kompleksowa usługa dla małych, średnich i dużych firm

Jednym z kluczowych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest ewidencja księgowa – częstym sposobem jej prowadzenia okazuje się Księga Przychodów i Rozchodów. Wiąże się ona z wieloma zaletami, które skłaniają do wyboru właśnie tej metody dokumentowania uzyskanych wpływów oraz poniesionych kosztów. Jej celem jest przede wszystkim ustalenie podstawy opodatkowania. Warto dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega prowadzenie KPiR i powierzyć to zadanie profesjonalistom.

 

Księga Przychodów i Rozchodów – kto ma obowiązek ją prowadzić?

Ewidencjonowanie księgowe to wymóg, którego nie sposób pominąć w prowadzeniu firmy. Obowiązek prowadzenia KPiR mają przede wszystkim:

  •  osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
  • spółki cywilne, jawne i partnerskie, jeśli ich właścicielami są osoby prywatne, a osiągane dochody nie przekraczają ustalonego limitu (obecnie wynosi on 2.000.000 euro po przeliczeniu na złotówki według kursu średniego NBP z pierwszego dnia roboczego października poprzedniego roku).

Należy zaznaczyć, że prowadzenie KPiR może odbywać się tradycyjnie – w papierowej formie, jak i w wersji elektronicznej. Na drugie rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców – wydaje się ono wygodniejsze, bardziej czytelne i łatwiejsze dla laika, ponieważ cechuje je intuicyjność.

 

W jakim celu prowadzi się Księgę Przychodów i Rozchodów?

Głównym założeniem KPiR jest dokumentowanie osiąganych przez daną firmę przychodów oraz ponoszonych przez nią kosztów czy wydatków. Zapisuje się w niej każdą dokonaną sprzedaż, która przyniosła zyski, a także koszty uzyskania przychodów związane z prowadzoną działalnością. Dzięki temu z łatwością można zweryfikować zobowiązania podatkowe i prawidłowo rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Warto jednak podkreślić, że przedsiębiorca mający Księgę Przychodów i Rozchodów ma szansę na bieżąco kontrolować kondycję finansową swojej firmy, szybko zauważa niepokojące symptomy świadczące o problemach w jej funkcjonowaniu – może zatem niezwłocznie zareagować, aby zapobiec potencjalnym stratom.

Zalety prowadzenia KPiR – dlaczego warto?

Taka forma ewidencjonowania firmowych finansów cechuje się szeregiem walorów, dzięki którym wielu przedsiębiorców wybiera właśnie to rozwiązanie:

  •  jest czytelna i dość łatwa w prowadzeniu – nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, aby poradzić sobie z jej wypełnieniu. Można tez powierzyć prowadzenie KPiR profesjonalistom – nasze biuro rachunkowe w Warszawie świadczy takie usługi dla swoich klientów,
  • pozwala na bieżące kontrolowanie kondycji finansowej – ułatwia weryfikowanie wpływów i wydatków, a także dokonanie analizy zarówno na przestrzeni miesiąca, jak i dłuższego okresu,
  • informuje o konieczności wprowadzenia ewentualnych zmian, jeśli przychody zaczynają maleć. To bardzo ważne, aby spadek zysków zaobserwować odpowiednio wcześnie i mieć czas na reakcję. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych kłopotów finansowych.
  • pomaga porównać ponoszone koszty oraz wprowadzić zmiany w planowanych wydatkach, jeśli są one niewspółmierne z osiąganymi wpływami. Stałe monitorowanie sytuacji swojej firmy to klucz do sukcesu i szansa na zapobiegnięcie kłopotom.

 

Nie musisz prowadzić Księgi Przychodów i Rozchodów samodzielnie!

Nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu księgowości oraz prowadzenia KPiR, dlatego – jeśli posiadasz firmę w tym mieście lub okolicach – możesz skorzystać z naszej oferty. Doświadczeni specjaliści doskonale wiedzą, jak sprawnie i poprawnie prowadzić ewidencję finansową Twojego przedsiębiorstwa, abyś Ty mógł zająć się innymi sferami jego funkcjonowania. Usługi dedykowane są osobom, które nie chcą samodzielnie zmagać się z dokumentacją księgową i wolą powierzyć to zadanie profesjonalistom. Dzięki temu właściciele firmy mogą skupić się na innych sferach jej funkcjonowania – zająć się marketingiem i pozyskiwaniem oraz obsługą klientów czy szeroko rozumianym rozwojem swojej marki.

 

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów Warszawa – sprawdź, co da Ci obsługa online

Wygodnym sposobem na prowadzenie KPiR w Warszawie jest skorzystanie z obsługi online. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas. Aby zrobić to zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, pamiętaj o:

  • wyborze programu, który pochodzi z wiarygodnego źródła i zapewnia czytelną instrukcję obsługi,
  • utrwalaniu wszystkich danych na nośnikach zewnętrznych do czasu ich wydruku,
  • zapewnieniu wglądu we wszystkie dane – zarówno sobie, jak i osobom zajmującym się księgowością czy organom kontrolującym.

Należy podkreślić, że prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów w wersji cyfrowej znacznie usprawnia ewidencjonowanie i jest sporym ułatwieniem dla przedsiębiorcy. Nasza kancelaria w Warszawie oferuje obsługę zdalną – wśród proponowanych usług znajdziesz też prowadzenie KPiR online.

Kancelaria Finansowa Clear Warszawa

Aktualności na blogu

Menu