Księgowość dla małych firm – Warszawa i nie tylko

Choć nasza siedziba mieści się w Warszawie to księgowość dla małych firm prowadzimy właściwie na terenie całej polski, dzięki możliwościom obsługi księgowej online, o której więcej mogą Państwo przeczytać TUTAJ. Na czym polega sama księgowość dla małych przedsiębiorstw? Jest to pomoc przy prowadzeniu działalności, np. w postaci informacji o zmianach prawnych dot. działalności czy o tym, co może być uznane za koszt.  Zakłada prowadzenie księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów. Stanowi to podstawę do rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. W niektórych przypadkach prowadzi się również ewidencję środków trwałych, wyposażenia czy przebiegu pojazdów.

Księgowość

Księgowość dla mikroprzedsiębiorstw

Reagując na trendy kształtowane przez rynek obsługujemy również księgowość dla mikroprzedsiębiorstw. To, czym różnią się małe przedsiębiorstwa od mikro, szczegółowo jest opisane w ustawie Prawo przedsiębiorców z 6 marca 2018 r. Co istotne z punktu widzenia obsługi księgowej, w odróżnieniu od mikroprzedsiębiorstw, w których stosuje się książkę przychodów i rozchodów, w przedsiębiorstwach małych częściej stosuje się księgi rachunkowe. Według danych GUS, mikroprzedsiębiorstwa prowadzące powyższe rodzaje księgowości stanowią 77,3% wszystkich działalności tego rodzaju.

Księgowość w mikroprzedsiębiorstwie i w małej firmie

Niezależnie od tego, czy prowadzimy księgowość mikroprzedsiębiorstwa czy księgowość dla małej firmy, oferujemy partnerskie relacje i wysokiej jakości usługi, w których zakres wchodzą:

  • Pełna obsługę księgowo-kadrową,
  • Pomoc w założeniu działalności,
  • Dostęp do systemu księgowego on-line,
  • Stały podgląd do prowadzonych rozrachunków,
  • Pełne bezpieczeństwo danych Klienta,
  • Pomoc w załatwianiu spraw urzędowych,
  • Pomoc przy pozyskiwaniu kredytów,
  • Szereg usług dodatkowych ułatwiających prowadzenie firmy.

Polegając na nas można oszczędzić sobie czasu, jak również pieniędzy, bo śledzimy wszelkie zmiany w KRS, dzięki czemu prowadzona przez nas  księgowość nie wpada w pułapki prawne, co z kolei eliminuje ryzyko kar finansowych. Świadczymy wsparcie w sprawach urzędowych, takich jak np. wystąpienie w imieniu Klienta o zaświadczenia o niezaleganiu w US i ZUS, uwzględniamy zmiany w KRS i przeprowadzamy szereg działań dodatkowych, by Klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Małe przedsiębiorstwa a mikroprzedsiębiorstwa

Jak wynika z oficjalnych opracowań GUS i PARP, małe przedsiębiorstwa, zatrudniające od 10 do 50 pracowników, jak i mikroprzedsiębiorstwa (do 9 pracowników), stanowią prężnie rozwijający się sektor gospodarki. Jak podaje PARP w raporcie „Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce” z 2018 r., w naszym kraju znajdowało się wówczas ponad 57 tysięcy małych firm, co stanowiło 2,8% polskiego sektora przedsiębiorstw. Zatrudnianych było około 1,2 miliona osób. Z kolei według tego samego raportu PARP z 2018 roku, sektor przedsiębiorstw w Polsce był wówczas zdominowany przez mikroprzedsiębiorstwa. Największa liczba mikroprzedsiębiorstw działała w usługach (53%) i handlu (25%). Mikroprzedsiębiorstwa miały największy, spośród wszystkich grup przedsiębiorstw, udział w tworzeniu PKB, który wynosił aż 31%. Generując przy tym 40% miejsc pracy w całym sektorze.  Według danych GUS z 2018 roku, w Polsce było wówczas 2 146 019 mikroprzedsiębiorstw, w tym liczba tych zatrudniających do jednej osoby pracującej wynosiła 1 522 355. W sumie w tym sektorze pracowało niemal 4,2 miliona osób. Razem, w małych i mikro przedsiębiorcach, pracę znajdowało niemal 5,5 miliona osób!

Z powyższych względów profesjonalnie prowadzona księgowość w mikroprzedsiębiorstwie jest szczególnie pożądaną usługą, a my jesteśmy otwarci i przygotowani na Klientów z tego sektora. Oferujemy księgowość jednostek mikro, księgowość dla małych firm, ale również dla średnich i większych przedsiębiorstw – zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi częściami naszej oferty.

Obsługa księgowa dla firm

Kancelaria Finansowa Clear Warszawa zajmuje się obsługą księgową dla firm z dowolnej branży. Nasze usługi mogą być realizowane przez Internet. Z naszej obsługi księgowej korzystają zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność, jak i spółki.

Zobacz również:

Aktualności na blogu

Menu