Pełna księgowość online

Księgowość online – dla kogo, jak działa?

Pełna księgowość online – poznaj szczegóły!

O tym, że Internet jest dobrodziejstwem XXI wieku, z którego korzysta absolutnie każdy, wiemy już wszyscy, bo napisano o tym tysiące tekstów właśnie w Internecie. Inną kwestią jest to, że choć istnieje pokusa przeniesienia do Sieci wszystkich usług, to utrzymają się tylko te, które naprawdę przyniosą użytkownikom określone korzyści. W tym przypadku mamy właściwie podręcznikową realizację tego założenia. Co więcej, księgowość online jest przydatna nie tylko ze względu na to, że jest szybsza i zdecydowanie bardziej przejrzysta niż standardowa, bo dokumenty katalogowane są wirtualnie – najważniejszym aspektem jest to, że po prostu jest to transparentna i bezpieczna usługa. I to bezpieczna dwojako, bo po pierwsze mamy całkowitą pewność ochrony wrażliwych danych i wgląd we wszystkie operacje, a po drugie nie musimy się przemieszczać, co ogranicza możliwość narażenia się na reperkusje związane z panującą pandemią. Korzystanie z księgowości online to ułatwienie wszystkich związanych z nią procesów, co oznacza wygodę i efektywność czasową.

Pełna księgowość internetowa całodobowo

Podstawowym wyróżnikiem usługi księgowości online z Państwa punktu widzenia jest zapewniany przez nas bezpłatny dostęp do platformy księgowej, dzięki której w bezpieczny sposób są Państwo w stanie w czasie rzeczywistym kontrolować proces księgowania dokumentów. System umożliwia:

 • wystawianie faktur sprzedażowych,
 • kontrolowanie płatności do ZUS i US (składanie deklaracji rozliczeniowych, zgłoszeniowych, zasiłków, zaświadczeń Z-3b itd.),
 • zamieszczanie dokumentacji księgowej,
 • podgląd bieżących rozliczeń,
 • informacje o płatnościach podatkowych,
 • analizę sprzedaży,
 • ochronę danych osobowych,
 • gwarancję bezpieczeństwa informacji.

Powyższe czynności w formie analogowej to często cały dzień roboczy, nierzadko dosłowne pływanie w dokumentacji i mała ergonomia całej czynności. Usługa księgowa online to wygoda i bezpieczeństwo, czyli właściwie dwie główne korzyści, które określają dzisiaj wartość narzędzi tego rodzaju. E-Księgowość nie jest rozwiązaniem nowym, jednak zdecydowanie zyskuje w obecnych czasach, podobnie jak rozwiązania w tym i innych sektorach, które dawno uległy zcyfryzowaniu bądź teraz zostały poddane temu procesowi. Korzystanie z platformy do księgowości online jest możliwe przez całą dobę, co jest dodatkową, bardzo istotną zaletą. Oczywiście z naszej strony zyskują Państwo całkowitą pomoc w zakresie obsługi.

Pełna księgowość online – cennik

W ramach świadczonej przez nas usługi księgowej platforma online jest udostępniana bezpłatnie. Prowadzimy zarówno księgowość dla dużych spółek z o.o., jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. Wirtualna platforma księgowa zapewnia Klientom bieżący, pełny wgląd w prowadzone czynności. Dostęp do dokumentacji możliwy jest z każdego miejsca na świecie o każdej porze dnia i nocy. To wygodne i intuicyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców różnego szczebla. Zalecamy je również dlatego, że łatwo korzystać z niego także mobilnie. Platforma księgowa jest udostępniona w ramach usługi SaaS (Software as a Service), więc całość obsługiwana jest z poziomu przeglądarki.

Żeby dowiedzieć się więcej o świadczonych przez nas usługach księgowych, odsyłamy do właściwych dla nich podstron:

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi częściami oferty naszej Kancelarii Finansowej Clear.

Dlaczego warto przejść na księgowość elektroniczną?

Powodów, dla których warto wybrać księgowość online przy założeniu firmy, jest wiele. Podobnie jest w przypadku chęci przejścia na księgowość elektroniczną wraz z nowym rokiem podatkowym lub w jego trakcie. Lista korzyści jest naprawdę długa, a z roku na rok maleje liczba przedsiębiorstw, które korzystają z usług księgowych rozliczających wszystkie dokumenty w standardowy sposób, czyli na papierze. Dodać warto, że dzięki przeniesieniu usług do świata Internetu możliwe jest odejście od nieekonomicznych, tradycyjnych form rozliczenia – dzięki księgowości elektronicznej firmy mogą korzystać ze stałej kwoty (swoistego abonamentu) pracy księgowych, zamiast opłat np. od jednej faktury. 

Księgowość elektroniczna, czyli oszczędność czasu i zasobów! 

Dużą zaletą korzystania z usługi księgowości online jest oszczędność czasu. Klient nie musi tracić czasu na dojazdy do siedziby biura rachunkowego i może podjąć z nami współpracę, nawet jeśli działa w innym zakątku kraju. Zasady współpracy są bardzo jasne, a przekaz dokumentów odbywa się we wcześniej ustalony sposób np. za pośrednictwem poczty e-mail. Klient w każdym momencie może również skonsultować się ze specjalistami, a do wszelkich dokumentów ma stały dostęp! Brak wersji papierowych to również oszczędność zasobów i wspieranie ekologii. 

Nowoczesność i innowacyjność dzięki księgowości elektronicznej 

Programy do księgowości online są bardzo rozbudowane, intuicyjne oraz nowoczesne – nie tylko pozwalają na szybki wgląd we wszelkie dane księgowe, ale także umożliwiają tworzenie raportów i analiz, a także prognoz. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować przychody i koszty, szybko reagując na zmiany, również te ekonomiczne. Nasi klienci mogą korzystać z pomocy doradców podatkowych, którzy oferują optymalizacje podatkowe. 

Księgowość online – gwarancja wysokiego standardu obsługi 

Standard usług w ramach księgowości online jest bardzo wysoki. Księgowi mają do dyspozycji szereg innowacyjnych narzędzi, które upraszczają, kontrolują i przyśpieszają codzienną pracę. Klienci mogą dzięki temu liczyć na ścisłą współpracę, wnikliwe prowadzenie księgowości,  korzystanie z szeregu usług dodatkowych czy innych udogodnień. 

Pomoc w założeniu działalności gospodarczej przez Internet

Zespół Kancelarii Clear nie tylko oferuje księgowość elektroniczną dla działających już na rynku firm (liczyć mogą oni na sprawne przeniesienie wszelkich danych do odpowiednich programów online) – z oferty chętnie korzystają również osoby planujące założenie działalności gospodarczej. Mogą one liczyć na doradztwo podatkowe, wsparcie przy rejestracji firmy online oraz w doborze właściwego ustroju podatkowego wraz z późniejszym prowadzeniem całej księgowości w ramach usługi elektronicznej. Gwarantujemy:

 • Wsparcie multidyscyplinarnego zespołu 

Przydzielamy naszym klientom osobistego księgowego, który pomaga w założeniu działalność i objaśnia wszelkie zawiłości prawnopodatkowe. 

 • Cały proces wykonany online 

Wszystkie formalności załatwiamy przez Internet bez konieczności odwiedzania urzędu czy przygotowywania stosów papierowych dokumentów online. 

 • Wsparcie rozwoju różnych działalności 

Doskonale znamy się na księgowości dla różnych branż. Z nami założysz i rozwiniesz spółkę z o.o. czy też jednoosobową działalność gospodarczą.

 • Szereg usług dodatkowych 

Nie tylko działamy jako biuro rachunkowe, ale jako kancelaria finansowa. Zapewniamy doradztwo ubezpieczeniowe, doradztwo podatkowe, doradztwo kredytowe, a także doradztwo prawne. 

 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej usług księgowych 

Bierzemy odpowiedzialność za księgowość klienta, reprezentując go również w US, ZUS i w czasie kontroli skarbowych. 

Księgowość elektroniczna wedle przepisów prawa 

Wedle obowiązujących przepisów podatkowych, księgowość firm zarówno tych rozliczających się na zasadach ogólnych, jak i w ramach księgowości uproszczonej, może być prowadzona w systemie teleinformatycznym, a więc w specjalnie przygotowanych programach komputerowych i chmurach internetowych. Bardzo ważne jest jednak przestrzeganie kilku ważnych zasad, jasno określających sposób korzystania z tzw. księgowości elektronicznej. Do najważniejszych z nich zaliczyć można:

 1. Konieczność przygotowania na piśmie szczegółowej instrukcji obsługi programu komputerowego wykorzystywanego do prowadzenia ksiąg rachunkowych czy ksiąg przychodów i rozchodów
 2. Stosowanie programu komputerowego przygotowanego do bezzwłocznego wglądu w treść dokonywanych zapisów w przypadku kontroli skarbowej. 
 3. Stosowanie programu komputerowego umożliwiającego wydrukowanie wszystkich danych w porządku chronologicznym, zgodnie ze wzorem księgi. 
 4. Obowiązek przechowywania zapisanych danych na informatycznych nośnikach danych, w taki sposób, by chronić je przed zniszczeniem lub zniekształceniem, naruszeniem ustalonych zasad ich przetwarzania lub ich modyfikacją w sposób nieuprawniony
 5. Obowiązek zabezpieczenia programu komputerowego i danych przed dostępem nieupoważnionych osób czy atakami cybernetycznymi. 

Dodać należy, że przepisy prawne dotyczące księgowości elektronicznej są stale aktualizowane i dostosowywane do standardów technologicznych. Dla przykładu Ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1059), wprowadziła kolejne zmiany do przepisów w zakresie elektronicznego prowadzenia i przesyłania do Urzędu Skarbowego prowadzonych ksiąg i ewidencji. Mowa o tzw. pakiecie SLIM VAT 3. Kancelaria Clear szybko reaguje na wszelkie nowelizacje, zapewniając klientom najwyższy standard obsługi księgowej.

Aktualności na blogu

Menu