Doradztwo podatkowe Warszawa – sprawdź ofertę

Doradztwo podatkowe dla firm – Warszawa

Jako Kancelaria Finansowa wspieramy Klientów w obszarze doradztwa podatkowego. Obsługujemy firmy różnych wielkości, a wszystkie działania są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb poszczególnych Klientów. Doradztwo podatkowe dla firm to szerokie zagadnienie, więc w zakres naszych usług wchodzą takie rzeczy jak:

 • Opinie podatkowe – w tym m. in. sporządzanie opinii podatkowych, analiza pism dot. postępowań podatkowych, przygotowywanie odpowiedni pism, pomoc w sporządzaniu deklaracji podatkowych i rozliczaniu podatku, doradztwo dot. podatku od nieruchomości, spadków i darowizn, jak również w rozliczeniach PCC, VAT, CIT i ZUS.
 • Audyt podatkowy – szczegółowa analiza i kontrola prawidłowości rozliczeń Klienta w zakresie wybranych podatków – od PIT przez ZUS po VAT i podatek od nieruchomości. Audyt cechuje się indywidualnie określaną metodlogią badania, a w raporcie znajdują się praktyczne sposoby na usunięcie wykrytych nieprawidłowości, jak również dodatkowe zalecenia optymalizacyjne.
 • Postępowanie podatkowe – to m. in. doradztwo w kwestiach postępowań podatkowych w sądach administracyjnych, w zakresie kontroli podatkowych i skarbowych, sporządzanie skarg kasacyjnych czy przygotowywanie indywidualnych interpretacji podatkowych.
 • Indywidualne interpretacje podatkowe – dotyczą różnych zakresów od postępowania podatkowego przez restrukturyzację zobowiązań podatkowych po przekształcenia i połączenia oraz podział podmiotó
 • Regulaminy i instrukcje podatkowe – pomoc w tworzeniu regulaminów, instrukcji, zachowania bezpieczeństwa podatkowego przy zawieraniu transajki, ochrona przed karuzelami podatkowymi.

Doradztwo podatkowe – Pomoc w zakresie VAT, CIT/PIT, ZUS

Szczególnie trzy zakresy działań podatkowych są istotne w prowadzeniu działalności. Dlatego nasze doradztwo podatkowe dla firm nie mogło obyć się bez pomocy w kwestiach:

 • VAT – bieżące doradztwo, wsparcie przy rozliczanie podatku, pomoc przy analizie wydatków i w uniknięciu nieprawidłowości związanych z rozliczaniem (lub jego brakiem) podatku VAT
 • CIT/PIT – doradztwo i pomoc przy rozliczaniu, pomoc przy sporządzaniu deklaracji i informacji podatkowych, weryfikacja rozliczeń oraz stosowanych ulg i zwolnień w podatkach dodatkowych, analiza umów
 • ZUS – pomoc w postępowaniach przeciwko ZUS-owi, przy deklaracjach i w odwołaniach od decyzji ZUS-u, doradztwo w trakcie trwania kontroli i po kontroli, a także w rozłożeniu na raty zadłużeń w stosunku do ZUS-u.

Bezpieczeństwo podatkowe i zobowiązania w tym zakresie

 • Podatek od spadków i darowizn – doradztwo mające na celu zmniejszenie podatku od darowizny, pomoc w minimalizowaniu obciążeń.
 • Restrukturyzacja zobowiązań podatkowych – reprezentacja Klienta w postępowaniach dot. zaległości w tym prowadzenie negocjacji z organami, przygotowywanie wniosków dot. rozłożenia na raty czy umorzenia zaległoś
 • Bezpieczeństwo podatkowe przy zawieraniu transakcji – audyt w zakresie procedur i przygotowywanie regulaminów dot. zasad zawierania i dokumentacji transakcji.

Ulga podatkowa IP Box

Dochody uzyskane z wytworzonych, rozwiniętych lub ulepszonych innowacyjnych i opatentowanych rozwiązań mogą być opodatkowane preferencyjną stawką w wysokości 5% zamiast 19%. Wszystko dzięki uldze podatkowej Innovation Box (IP Box), która w Polsce obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. Wcześniej wprowadzono ją m. in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Lubksemburgu, Słowacki, Francji czy na Węgrzech. Mechanizmy ulgi zakładają obniżenie stawki podatkowej lub zwolnienie części dochodów z opodatkowania. Jest to szansa głównie dla branży związanej z programowaniem, tworzeniem gier wideo czy aplikacji mobilnych.

Doradztwo podatkowe dla firm – Warszawa i inne miasta w całym kraju

Nasze usługi jesteśmy w stanie prowadzić dla Klientów z całego kraju, a wszystko dzięki możliwości opieki zdalnej nad powierzonymi nam obowiązkami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą księgowości online i pozostałą częścią świadczonych przez nasz zespół usług. Doradztwo podatkowe dla firm to bowiem tylko jeden z elementów.

Kancelaria Finansowa Warszawa Clear

Zobacz również:

Menu